چرا اعتبار گوشی من زود تموم میشه؟

 

چرا اعتبار گوشی من زود تموم میشه؟

چرا شارژ سیم کارت من بدون اینکه ازش استفاده کنم تموم میشه؟

امروز سیم کارتم رو شارژ کردم ولی تموم شده!

چیکار کنم اعتبار سیم کارتم زود تموم نشه؟

 

اگر شما نیز از افرادی هستید که این نوع سوالات را دارید و مشکل کم شدن اعتبار سیم کارتتان را دارید با ما همراه باشید تا با روش غیر فعال کردن سرویس هایی که از شما هزینه کسر میکنند آشنا شده و به راحتی آنها را غیر فعال کنید..

خيلي از مشتركين تلفن همراه اپراتورها از كم شدن اعتبار خط شان شكايت دارند و مي گويند بدون اينكه صحبت كنيم از اعتبار ما كم مي شود واقعيت چيست ؟ آيا اپراتورها بدون آنكه به شما خدماتي بدهند بدون اجازه از اعتبار شما كم مي كنند؟

خير ، در واقع شما خواسته يا ناخواسته در سرويس هاي خدمات مبتني بر محتوا یا با نامی دیگر سرویس های ارزش افزوده (Vas) عضو شده ايد و طبق شرايط و توافقات از حساب شما براي هر پيامكی که برای شما ارسال میشود مبلغي از اعتبار شما كم مي كنند.

این سرویس دهنده ها درقبال ارسال پیامک هایی با موضوعات مختلف ، مانند اطلاعات اب و هوا ، اطلاع از نرخ روز ارز و طلا ، طنز ، متن های کوتاه و هر نوع پیامی که امکان استفاده برای مخاطب داشته باشد ، از اعتبار سیم کارت شما کسر میکنند .

 

چگونه میتوان عضويت پيامك هایی که برای شما هزینه دارد را لغو کرد؟!

 

حال اگر شما به طور ناخواسته در این سرویس ها عضو شده اید و یا میخواهید این سرویس ها را لغو کنید چه کار باید انجام دهید؟

 

روش اول:

معمولا در انتهاي هر یک از این پيامك ها شرايط لغو ذكر میشود که میتوانید طبق آن برای غیر فعالسازی آن اقدام نمائید.

مثال : ارسال کلمه off یا LAGHV و…

 

روش دوم: (پیشنهادی)

روش دوم و روش پیشنهادی ما که  شما قادر هستید بصورت یکجا و یا تکی این سرویس ها را غیر فعال کنید، با شماره گيري #800* میباشد . با گوشی خودتان ستاره 800 مربع را شماره گیری نمائیدو طبق دستور العمل زیر عمل نمائید.

 

1- خدمات فعال  (کد کوتاه #1*800* )

با انتخاب گزینه 1 سرویس هایی که برای شما در حال حاضر فعال است از طریق پیامک ارسال میگردد .

2- قطع خدمات محتوایی (کد کوتاه #2*800*)

با انتخاب گزینه 2 پيامكی از طرف اپراتور به شما ارسال خواهد شد، این پیام را مطالعه کرده و عدد اعلام شده را در پاسخ به همان شماره ارسال کنید.

به عنوان مثال :

مشترک گرامی شما درخواست غیر فعالسازی تمامی سرویس های پیامکی خود را دارید.در صورت تائید عدد 777 را به این شماره ارسال نمائید . این کد تا 24 ساعت اعتبار دارد.

در پاسخ این پیام اگر عدد 777 را ارسال نمائید ، تمامی سرویس هایی که از شما هزینه کسر میکردند یک به یک غیر فعال شده و پیامک غیر فعالسازی ان نیز برای شما ارسال میشود.روش اعلام شده در اپراتور همراه اول و ایرانسل یکسان است و تفاوتی ندارد.

در سیستم #800* گزینه های دیگر نیز مانند قطع پیامک های تبلغاتی وجود دارد که پیشنهاد میکنیم از این گزینه استفاده نکنید ، چرا که با انتخاب این گزینه تمامی پیامک های تبلیغاتی شما غیر فعال میشود و ممکن است شما پیام هایی که از سمت نهاد های دولتی ، بانک ها ، اداره ها و… را نیز دریافت نکنید.